23 listopada 2013

"Owca, co za dużą twarz miała"

Dawno, dawno temu narodził się pomysł, potem okazja, aż wreszcie Owca. 

"Historia Owcy co za dużą twarz miała"

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, w krainie wiecznego słońca razu pewnego z resztek materiałów, filcu i bawełnianej nitki powstała Owca. Niby wszystko miała na miejscu i niczego jej nie brakowało, ale kiedy pierwszy raz ujrzała się w lustrze rzewnie zapłakała... Od pierwszych godzin swego życia w szufladzie się chowała, by czasem ponownie nie ujrzeć swojego odbicia, którego nie zaakceptowała. Pytana o co chodzi i jak można jej pomóc... tylko beeeeczała. Nadszedł wreszcie dzień przełomowy. Dowiedziała się, że wyjeżdża do odległej krainy.  Na początku sceptycznie do pomysłu nastawiona, z czasem zaczęła dopytywać o szczegóły....i tak otworzyła się na tyle, by nieśmiało wyznać swój kompleks za dużej twarzy.   Jak się okazało, co się okazało jej stwórca rzekł: 
- "Nie lękaj się swego odbicia, nie odwracaj od luster spojrzenia i nie smuć już więcej. Twarz Twoja Twoją cechą unikalną i jedyną, dzięki czemu nie ma innej takiej Owcy na świecie. Jesteś i zawsze będziesz jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna." 
Zasłuchana Owca z wrażenia otworzyła pyszczek, a z oczu popłynęły łzy wzruszenia.
Stwórca mówił dalej:
- "Stworzono Cię w szczytnym celu. Jedziesz do krainy, gdzie nie ma tyle słońca ni ciepła, dlatego zadaniem Twoim jest ciepło dawać, kochać i być blisko Małego Brunona. Wierzę, że miłość Twa zostanie odwzajemniona. Młody Brunon twarzy i głowy też małej mieć nie będzie (jak to małe dzieci ;P), więc sobie pisani jesteście. Jedź więc w pokoju radość szerzyć."
Po tych słowach stwórca oddalił się, a Owca przeszczęśliwa z tak szlachetnej misji do spełnienia, wskoczyła do paczuszki  i odleciała do zimnej krainy. 

Teraz czeka cierpliwie na przybycie na świat swojego Kompana, a z jej za dużej twarzy już nigdy nie schodzi uśmiech dumy i spełnienia.


Koniec.2 komentarze:

 1. Chylę czoła. Do pięt chylę i nosem szuram o podłogę.
  Genialna owca i opowieść cudna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serce szybciej pika i skrzydła rosną czytając Twój komentarz! Dziekuję i kłaniem sie nisko!

   Usuń