15 lutego 2015

Jamnik, co to nie szczeka, lecz dzwoni.

Witam!

W stosunkowo niedługiej walce szydła z maszyną, szydło wciąż wygrywa. Nie opieram się, nie dyskutuję, nie próbuję godzić, tylko szydlę. Jest wena na szydlenie, niech trwa.


Początki moich przygód z amigurumi już widzieliście. Kto nie wie, o czym ja w ogóle plotę, popatrzcie na posty o Jeżyku Jerzym, Bałwanie lub o Misterze Żółtko.  

Od niedawna zaczęłam się wkręcać jeszcze bardziej (jak to ja). Moja droga Młoda złożyła zamówienie na...ośmiornicę. Próbowałam manipulować, perswadować, sugerować..., ale zdania bestia nie zmieniła! Możliwe więc, iż wkrótce coś takiego się tu pojawi ...o ile podołam zamówieniu!


A nasz dzisiejszy bohater Jamnik, pierwotnie miał być zebrą, następnie króliczkiem, ale ...wyszedł z niego pies. 
...być może któryś z szanownych czytelników widzi w nim jeszcze co innego, np ... nietoperza.


Ma to być prezent - niespodzianka dla Młodego Człowieka, który jeszcze na świat nie przyszedł. Pomysł na dobór kolorystyczny wydał mi się oczywisty, wszak kolory kontrastowe, jak prawią mądrzy specjaliści, stymulują rozwój zmysłu wzroku i nie tylko. Niech więc Młody Człek na zdrowie się rozwija.


Żeby i słuch miał po cioci, wsadziłam mu do głowy (głowy Jamnika oczywiście) dzwoneczek. I tak narodził się Jamnik, co to miast szczekać, dzwoni. Nie dzwoni jednak za głośno. Nie jak na małego pieska przystało (czyt. piskliwie i denerwująco), co to, to nie! Dzwoni subtelnie, stłumienie (nie wiem czy słowo takie istnieje), krótko pisząc w sam raz!

Co do wzoru...taka zdolna jestem, że wymyśliłam go sama, metodą prób i błędów oczywiście. Nawet go spisałam, bo niewykluczone, że jeszcze kiedyś użyję :)

A tymczasem dobrego tygodnia!!


8 komentarzy:

 1. Prawdziwy słodziak! Już sobie wyobrażam tą wymianę poglądów pomiędzy dzwoniącym pieskiem a piszczącym na jego widok maluszkiem :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Po wczorajszych oględzinach stwierdzam, że ma za ciężkie uszy/głowę, a więc to będą ciekawe do obserwacji interakcje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo miły piesek ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna ciumkatka. Łatwa do trzymania i coś czuję, że zdobędzie serce Młodego Człowieka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka pierdołka, a mnie cieszy :) Przy Twojej spódnicy to pikuś, ale niechaj każdy dłubie w czym jest dobry :)

   Usuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam i czekam n inne wpisy.

  OdpowiedzUsuń